מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  הסכם ממון מדורג

  בשנים האחרונות, נתפס הסכם ממון כהסכמה לגיטימית בין בני זוג המבקשים להינשא ובראייה מפוכחת מעדיפים להסדיר את נושא הרכוש מבעוד מועד. ישנן לא מעט סיבות לעריכת הסכם שכזה וניתן לערוך גם הסכם ממון מדורג.

  רקע – מדוע לערוך הסכם ממון לפני הנישואים?

  מדובר בהליך שצופה את פני העתיד ואין כל פסול בכך.

  הסיבות העיקריות לעריכת הסכם כזה הן גיל הנישואים אשר עלה בשנים האחרונות, מה שאומר שרבים הספיקו לצבור כבר הון עצמי ונכסים, סכומי כסף גבוהים בביטוחי מנהלים, קרנות וקופות גמל, וכדומה.

  סיבה נוספת היא שקיימים פערים חדים גם בקרב צעירים. בעוד שצעירים ממשפחות מבוססות מקבלים מהוריהם דירה במתנה, ישנם צעירים שלא מצליחים לחסוך אפילו לתשלום מקדמה למשכנתא. אם שניים כאלו, משני הקצוות, נישאים, יכול להיות שאחד מהם יגיע לנישואים חסר כל, ואילו בן הזוג השני יהיה בעל נכס שקיבל מהוריו, או חשבון בנק נדיב.

  עוד סיבה שבעטיה מומלץ לערוך הסכם ממון היא שמדובר בבני זוג שזהו פרק ב' בחייהם. הם מגיעים לזוגיות לא רק עם הנכסים שצברו במהלך השנים אלא גם עם ילדים מנישואים קודמים, להם הם רוצים להוריש את הונם ונכסיהם.

  כמו כן, בני זוג שבחרו לא להינשא אלא לחיות ביחד כידועים בציבור, יעדיפו לקיים הסכם ממון, כמותם גם בני זוג שלא נישאו במסגרת חופה וקידושין אלא בנישואים אזרחיים, ואשר ירצו להסדיר את נושא יחסי הממון ביניהם חלוקת הרכוש מבעוד מועד, מאחר ויש כמה חזקות שחלות על זוגות שאינם נשואים בכל הנוגע לחלוקת ממון ורכוש במקרי פרידה.

  לא רק זאת, ככל שההסכם יהיה ברור יותר ומקובל על שני הצדדים, במקרי פירוד יהיה הליך הגירושין קל יותר ומהיר יותר, מאחר וחלו כבר הסכמות בנוגע לרכוש ו "מי לוקח מה".

  כמו כן, יש זוגות שבוחרים לבצע הסכם ממון מדורג.

  מהו הסכם ממון מדורג?

  ניתן לקבוע מעין מדרגה, שלב שממנו והלאה יחול שיתוף ברכוש בין בני הזוג. למשל, מספר שנות נישואים, הולדת הילד הראשון, המשותף לזוג, או כל נקודת זמן אחר שמוסכמת על בני הזוג ואשר מנקודה זו ואילך יחול שיתוף, מלא או חלקי, ברכוש בני הזוג, ואשר ילך ויגדל ככל שמשך הנישואים יהיה ארוך יותר.

  כלומר, גם אם נערך הסכם ממון הנוגע לדירה שאחד מבני הזוג הוא בעליה הבלעדי, הרי שבן הזוג השני ירכוש זכויות על הדירה במהלך הזמן ובאופן מדורג, לפני ציוני הדרך, ה"מדרגות" שנקבעו, וככל שמשך הנישואים הוא ארוך יותר.

  זוג ממרכז הארץ בחר להינשא. עבור הגבר אלו הם נישואים שניים בעוד שהאשה נישאת בפעם הראשונה. לגבר דירה בבעלותו.

  בהסכם הממון המדורג שנערך בין השניים סוכם כי לאחר שבע שנות נישואים תהיה האשה זכאית לעשרים וחמישה אחוזי בעלות על הדירה, לאחר ארבע עשרה שנים הזכאות תעמוד על חמישים אחוזי בעלות על הדירה וכן הלאה.

  הרעיון בהסכמי ממון מדורגים הוא לצבור זכויות באופן הדרגתי, במקביל להתבססות הקשר בין בני הזוג.

  להסכם ממון, מדורג או בלתי מדורג, יש תוקף משפטי רק לאחר ששני בני הזוג חותמים עליו ומגישים אותו לאישור בבית המשפט לענייני משפחה, או לחילופין, בבי הדין הרבני. בשני המקומות הם יתבקשו לענות האם אם מבינים את תוכן ההסכם והמשמעות שלו ומה תהיינה התוצאות במקרה בו יחליטו להפרד.

  אם נחתם הסכם הממון טרם הנישואים, ניתן להגיש אותו לאישור בפני נוטריון או רשם הנישואים.

  לפניכם ראיון עם עו"ד הסכם ממון בתיה אשורי מתוך התכנית "משפחה 10" בנושא הסכמי ממון מדורגים –

  הסכם או לא הסכם?

  לנוכח טענות שעולות לעתים, כי הסכם ממון פוגם ואף פוגע בקשר הרומנטי בין בני זוג, חשוב לראות את הדברים באופן רציונלי ולהתייחס אליו ממש כאל סוג של ביטוח, ממש כמו רכישת ביטוח חיים, ביטוח תאונות וכדומה, כאשר אף אחד מרוכשי פוליסות הביטוח אינו חושב שיעבור תאונה בקרוב או חלילה ילך לעולמו, אלא רק מתוך הקדמת התרופה למכה.

  למעשה, קל יותר להגיע להסכמות כאשר בני הזוג חיים באהבה ובהרמוניה, מאשר לנסות ולהגיע להסכמות כאשר הם על סף פרידה וטעונים בכעסים וסכסוכים, ולכן כדאי לערוך את ההסכם מבעוד מועד, מה גם שהסכם ממון מדורג מבטיח גם לבן הזוג שאינו בעל ממון או נכסים, חזקה על הרכוש לאורך השנים ובהתקיים זוגיות יציבה, בריאה ומאושרת.

  מומלץ לנסח את ההסכם המדורג בסיוע עורך דין המתמחה בתחום, כדי שיסייע לכתוב הסכם ממון מדורג באופן ברור, מקובל על שני הצדדים ושאינו נתון לפרשנות אחרת מהכתוב, כך שבמקרה הצורך לא יהיה הפתעות בנושא.

  למאמר בנושא ביטול הסכם ממון – לחצו כאן

  יש לכם שאלה בענייני הסכם ממון? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   נוטריון נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   בשנים האחרונות, נתפס הסכם ממון כהסכמה לגיטימית בין בני זוג המבקשים להינשא ובראייה מפוכחת מעדיפים להסדיר את נושא הרכוש מבעוד מועד. ישנן לא מעט סיבות לעריכת הסכם שכזה וניתן לערוך גם...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   בשנים האחרונות, נתפס הסכם ממון כהסכמה לגיטימית בין בני זוג המבקשים להינשא ובראייה מפוכחת מעדיפים להסדיר את נושא הרכוש מבעוד מועד. ישנן לא מעט סיבות לעריכת הסכם שכזה וניתן לערוך גם...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים