מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  התנגדות לצוואה

  צוואה היא מסמך שאדם חותם עליו בחייו ומקבל תוקף יום לאחר מותו. העקרונות העומדים בבסיס צוואה הם עקרון החופש לצוות ועקרון רצון המת. משמעותם של עקרונות אלו היא כי האדם רשאי לצוות בחופשיות כיצד הוא מעוניין לחלק את רכושו כאשר ילך לבית עולמו. הצוואה חייבת להיערך על ידי המצווה מתוך גמירות דעת, בדעה צלולה וכאשר המצווה מבין את טיבה. כמו כן, אדם רשאי לתקן את צוואתו בכל עת ועל פי שיקול דעתו.

  צוואה מוגשת לקיום לרשם לענייני ירושה, והוא מעניק לה תוקף משפטי. הרשם לענייני ירושה מפרסם בעיתון את דבר הבקשה, וכל אדם מעוניין המתנגד לצוואה יכול להגיש לרשם לענייני ירושה התנגדות למתן צו קיום צוואה בתוך 14 יום מיום פרסום הבקשה לצו קיום צוואה. הרשם לענייני ירושה רשאי להאריך פרק זמן זה על פי שיקול דעתו (גם כאשר פקע המועד להגשת ההתנגדות). משמוגשת התנגדות למתן צו קיום צוואה מועברות הבקשה למן צו קיום צוואה וההתנגדות לבית המשפט לענייני משפחה, וזה ידון בהתנגדות.

  התנגדות לצוואה – המצב המשפטי והפרוצדורה:

  בחוק הירושה, קיימות העילות לפסילת צוואה. העילות הנפוצות להתנגדות לצוואה הן השפעה בלתי הוגנת, היעדר כשרות לערוך צוואה (המצווה לא הבין את טיבה של צוואה) קיימת צוואה נוספת בידי המתנגד, פגמים בצוואה, אחד הנהנים מהצוואה השתתף בעריכתה (מלבד צוואה בעל פה) וכדומה.

  תקנה 19 לתקנות הירושה קובעת כי התנגדות לצוואה יש להגיש בכתב לרשם לענייני ירושה בכמה עותקים. עותקים אלו יחולקו בקרב הצדדים בתיק, ועותק אחר יימסר לבית המשפט. בכתב ההתנגדות לצוואה, על המתנגד לפרט את נימוקי ההתנגדות ואת נושא ההתנגדות. עליו לצרף לכתב ההתנגדות את המסמכים הרלוונטיים התומכים בטענותיו.

  כתב ההתנגדות יוגש בצירוף תצהיר מאומת בפני עורך דין בנוגע לכלל העובדות הנטענות בכתב ההתנגדות. המתנגד יצרף לכתב ההתנגדות גם קבלה המעידה על תשלום האגרה וכן טופס פתיחת הליך. אם המתנגד מיוצג על ידי עורך דין, יצורף ייפוי כוח לכתב ההתנגדות.

  נטל הראיה בהליך המשפטי, להוכיח כי קיימת עילת התנגדות לצוואה, מוטל על כתפיו של המתנגד. עם זאת, ישנם מקרים שיועבר הנטל לצד המעוניין בקיום הצוואה. לדוגמה, אם המתנגד יוכיח כי התקיימה תלות מקיפה ויסודית של המנוח בנהנה וכן הצוואה היא בעליל לטובת מבקשי קיום הצוואה, יכול בית המשפט להפוך את נטל הראיה ולהעמיד אותו לפתחו של המבקש את קיום הצוואה. היפוך נטל הראיה הוא מהלך משפטי אשר יכול להיות בעל משמעות הרת גורל בדיונים המשפטיים.

  יש לכם שאלה בענייני צוואות וירושות? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   ירושות נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   צוואה היא מסמך שאדם חותם עליו בחייו ומקבל תוקף יום לאחר מותו. העקרונות העומדים בבסיס צוואה הם עקרון החופש לצוות ועקרון רצון המת. משמעותם של עקרונות אלו היא כי האדם רשאי לצוות בחופש...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   צוואה היא מסמך שאדם חותם עליו בחייו ומקבל תוקף יום לאחר מותו. העקרונות העומדים בבסיס צוואה הם עקרון החופש לצוות ועקרון רצון המת. משמעותם של עקרונות אלו היא כי האדם רשאי לצוות בחופש...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים