מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  ידועים בציבור – מבחנים להוכחה

  החברה הישראלית התקדמה במרוצת השנים מבחינה ליברלית, ועם התקדמות זו הוכר גם המונח המשפטי "ידועים בציבור". יותר ויותר זוגות בישראל אשר לא באו בברית הנישואין הוכרו כבני זוג ידועים בציבור. בשנים האחרונות הוכרו בישראל כידועים בציבור גם בני זוג חד-מיניים המקיימים משק בית משותף וחיי משפחה.

  זכויותיהם המשפטיות של בני זוג ידועים בציבור נובעות מהכרה בדין של הקשר בין הצדדים. כיום, זוגות רבים אשר אינם נשואים מנהלים מערכת יחסים זוגית, ובתוך כך הם צוברים רכוש משותף ומביאים לעולם ילדים. ההכרה בבני זוג כידועים בציבור היא הכרה אשר נועדה להשוות את מעמדם של בני זוג אלה למעמדם של בני זוג נשואים. לפיכך, משמעותה של ההכרה היא כי בני הזוג ביקשו להחיל עליהם, במשתמע או במפורש, את מכלול הזכויות והחובות של דיני הנישואין..

  פסולי חיתון

  ישנם בני זוג אשר ההלכה הדתית אינה מאפשרת להם לבוא בברית הנישואין. עם זוגות אלו, אשר חתונתם אסורה מבחינה הלכתית, נמנים בני זוג חד-מיניים, בני זוג בעלי דת שונה, ממזרים, כוהן וגרושה ועוד. עם זאת, בני זוג פסולי חיתון יכולים לנהל מערכת יחסים של ידועים בציבור. הפסיקה קבעה כי חובת ההוכחה המוטלת על בני זוג אלה היא חובת הוכחה מוחלשת. ההיגיון העומד בבסיס עצמת הוכחה מוחלשת זו הוא כי מדובר בבני זוג אשר האפשרות להינשא כדת לא הייתה בידם מלכתחילה.

  דחיית הממסד

  בני זוג בוחרים לעתים לנהל את חייהם בלי להינשא, מתוך בחירה אשר מקורה בדחיית הממסד. בני זוג אלו הם בעלי בחירה חופשית לפעול לפי רצונם, והם יכולים לנתק את מערכת היחסים ביניהם בכל עת. עם זאת, חופשיות זו עלולה להיות בעוכריהם, שכן בתי המשפט מכבידים במקרים אלו את נטל ההוכחה בדבר היות בני הזוג ידועים בציבור.

  נשואים לאדם אחר

  סוג נוסף של בני זוג ידועים בציבור הם זוגות אשר אחד מהם עדיין נשוי לבן זוג אחר . מקרים אלו יכולים להיות כאשר בן הזוג הנשוי טרם התגרש מנישואיו הקודמים או או כאשר מדובר במסורבאו בסרבן גט. במקרים אלו ניצב בית המשפט בפני סוגיה מורכבת, שכן הוא עלול להכיר בסוג של ביגמיה (נישואים ליותר מבן זוג אחד). לפיכך בית המשפט מתחקה אחר נסיבות נישואיו של בן הזוג הנשוי.

  מסורב גט פונה למערכת יחסים של ידועים בציבור כתחליף לגירושין. לעומת זאת, סרבן גט מקיים מערכת יחסים עם בן זוג חדש, ובתוך כך מעגן את בן הזוג שהוא נשוי לו. במקרים אלו, בית המשפט נוטה להכביד את נטל ההוכחה בדבר היות בני הזוג ידועים בציבור, תוך כדי מתן הקלה מסוימת למסורבי גט. בקטגוריה זו יש לקחת בחשבון כי הדינים והפרקטיקות שונות בעניין הסדרת מעמד לבן זוג זר בישראל.

  גרושים אשר שבו לגור ביחד

  לעתים, בני זוג אשר התגרשו בבית הדין הרבני חוזרים לגור יחד תחת קורת גג אחת. במקרים אלו, בית המשפט מכיר בכך שמדובר בבני זוג אשר הביעו בעבר רצון לנתק מחויבות זה כלפי זה. לפיכך, נטל ההוכחה על זוגות אלה דורש מהם להציג עוצמת ראיות מוגברת.

  חברים לחיים

  ישנם בני זוג המנהלים מערכת יחסים ארוכת שנים, ללא נישואין, משום שמדובר במעין תקופת מבחן לפני נישואין או לשם העניין עצמו. במקרים מעין אלו, הלכה פסוקה היא כי אין להחיל על בני הזוג את דיני הנישואין והגירושין. אם תוגש תביעה להכרה בבני זוג שהם חברים לחיים כידועים בציבור, יהיה נטל ההוכחה על הטוען לכך כבד מאוד. עם זאת, אם בני הזוג חיו כחברים לחיים במשך תקופה ארוכת שנים, ובה צברו רכוש משותף ולעתים אף נולדו להם ילדים, יהיה אפשר לטעון כי התנהגותם של בני הזוג היא חוזה מכללא לכך שהם ידועים בציבור. במקרים מעין אלו, קיימת עמימות מסוימת בנוגע ליום שממנו יש לקבוע את סופה של תקופת הניסיון ותחילתם של החיים המשותפים המוכרים בדין.

  יש לכם שאלה בענייני ידועים בציבור? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   ידועים בציבור נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   החברה הישראלית התקדמה במרוצת השנים מבחינה ליברלית, ועם התקדמות זו הוכר גם המונח המשפטי "ידועים בציבור". יותר ויותר זוגות בישראל אשר לא באו בברית הנישואין הוכרו כבני זוג ידועים בציב...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   החברה הישראלית התקדמה במרוצת השנים מבחינה ליברלית, ועם התקדמות זו הוכר גם המונח המשפטי "ידועים בציבור". יותר ויותר זוגות בישראל אשר לא באו בברית הנישואין הוכרו כבני זוג ידועים בציב...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים