מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  הפרת הסדרי ראיה

  לאחר פרדה או גירושין בין בני זוג אשר להם ילדים משותפים בתי המשפט נוטים לקבוע את משמורת הילדים בידי הורה אחד, וההורה האחר זוכה להסדרי ראייה. על פי רוב, האם זוכה במשמורת הילדים, ואילו האב שומר על הקשר עם הילדים מכוח הסדרי ראייה קבועים.

  הסדרי הראיה המקובלים והנפוצים הם פעמיים בשבוע, כל סוף שבוע שני וחגים ומועדים לסירוגין. עם זאת, פעמים רבות הצדדים מפרים את הסדרי הראייה, ומערימים קשיים זה על זה בקיום הסדרי הראייה כסדרם. הפרת הסדרי ראייה יכולה להיות בעלת השפעה על הילדים. מיותר לציין כי כל הפרה של פסק דין או הסכם גירושין (אשר אושר על ידי בית המשפט) עלולה להיות בעלת השלכות משפטיות.

  הפרת הסדרי ראיה מצד האם

  הסדרי ראיה הם זכותו של האב מבחינה משפטית. לפיכך במקרה של הפרת הסדרי הראייה מצדה של האם רשאי האב לפעול בכמה דרכים: הוא יכול לפנות לבית המשפט, לפקידת הסעד ואף להגיש נגד האם תלונה במשטרה.

  לעתים, מעניק בית המשפט את הסמכות לפקידת הסעד לקבוע את הסדרי הראייה בין האב לילדיו. במקרים של הפרת הסדרי ראייה אשר נקבעו על ידי פקידת הסעד, רשאי האב לפנות אל פקידת הסעד ולבקש ממנה להתריע בפני האם כי הפרה נוספת של הסדרי הראייה תגרור פנייה לערכאה המשפטית.

  צעד נוסף שהאב יכול לנקוט האב במקרה זה הוא תלונה במשטרה. תלונה זאת תוגש בהתאם להצגת פסק הדין או הסכם הגירושין העוסקים בהסדרי הראייה. בכוחה של המשטרה לזמן את האישה לתחנת המשטרה או להפנותה למרכז לטיפול באלימות במשפחה. מקרים קיצוניים מסוג זה יכולים להביא גם להגשת כתב אישום נגד האישה.

  הדרך השלישית להתמודד עם הפרת הסדרי הראייה מצד האם היא פנייה לבית המשפט. בפנייה זו האב מגיש בקשה לפי פקודת ביזיון בית המשפט. אם תתקבל בקשתו של האב, בית המשפט יכול להטיל על האם קנסות כספיים.

  הפרת הסדרי ראיה מצד האב

  גם הפרת הסדרי ראייה מצדו של האב היא תופעה שלילית הנפוצה במחוזותינו. אם האב מפר את הסדרי הראיה, רשאית האם לפנות לבית המשפט. בפנייה זו, האישה יכולה להגיש שלושה סוגי בקשות שונות. למשל, היא יכולה לעתור לבית המשפט לקביעת סנקציות כלכליות על האב (כגון החזר הוצאות בייביסיטר או תשלום עבור מטפלת).

  במקרים חריגים יותר, רשאית האם לבקש את צמצום הסדרי הראייה. בבקשה זו תטען האם בדרך כלל כי הפרת הסדרי הראייה מצד האב פוגעת בילדים ויוצרת בהם אכזבה עמוקה. בקשה נוספת אשר יכולה להיות מונחת לפתחו של בית המשפט היא בקשה לפי פקודת ביזיון בית המשפט. בבקשה זו יהיה אפשר לדרוש הטלת קנס כספי על האב בגין הפרת הסדרי הראייה.

  לסיכום, הסדרי ראיה אינם מקום להתנגחות בין ההורים, גם אם קיימות מחלוקות קשות ותהום עמוקה פעורה בין הצדדים. עקרון טובת הילד אמור להנחות את ההורים, בדיוק באותו האופן שהוא יסודם של דיני המשפחה בישראל. עם זאת, במקרה של הפרת הסדרי ראייה יש לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורכי דין המתמחים בתחום.

  יש לכם שאלה בענייני הסדרי ראייה? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  קרא עוד בנושא: מזונות ילדים

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   גירושין נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   לאחר פרדה או גירושין בין בני זוג אשר להם ילדים משותפים בתי המשפט נוטים לקבוע את משמורת הילדים בידי הורה אחד, וההורה האחר זוכה להסדרי ראייה. על פי רוב, האם זוכה במשמורת הילדים, ואיל...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   לאחר פרדה או גירושין בין בני זוג אשר להם ילדים משותפים בתי המשפט נוטים לקבוע את משמורת הילדים בידי הורה אחד, וההורה האחר זוכה להסדרי ראייה. על פי רוב, האם זוכה במשמורת הילדים, ואיל...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים