מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  איפה כדאי לפתוח תיק גירושין?

  הליך הגירושין, בנוסף להיותו טעון ברגשות עזים, כאבים וקשיים כלכליים ואחרים, מלווה גם בסוגיה שאין שנייה לה בעולם, סוגיית המקום בו כדאי לפתוח תיק גירושין.

  קיומן של שתי מערכות משפט, בית הדין לענייני משפחה ובית הדין הרבני, שעוסקות שתיהן בתיקי גירושין, מקשה פעמים רבות על ההחלטה מה יהיה הצעד האסטרטגי הנכון יותר לתובע, בן הזוג שפותח את התיק.

  אז היכן כדאי לפתוח תיק גירושין?

  סמכויות משפטיות בישראל

  בתי הדין הרבנים מהווים חלק ממערכת המשפט בישראל, והם מסתמכים על ההלכה ועל המשפט העברי.

  לפי החוק בישראל, לבתי הדין הרבנים יש את סמכות השיפוט הבלעדית בפתיחת תיק בכל הקשור לגירושין ולנישואי יהודים, וגם סמכות בנושאי אישות, זאת לצד הנושאים הדתיים.

  בין התחומים הקשורים בגירושין ומותרים לבית הדין לעסוק בהם עם סמכות שיפוטית הם הסדרי ראייה, חינוך הילדים, מזונות ועוד.

  בית הדין לענייני משפחה הוא חלק ממערכת המשפט, שנסמך על חוקי המשפט בישראל. זהו בית משפט שלום המשמש כבית דין לענייני משפחה, בזמן שמתקיימים בו דיונים הקשורים לתחום משפטי זה. לבית הדין לענייני משפחה יש את הסמכות לדון במחלוקות הקשורות לסכסוכים משפחתיים, הסדרי ראייה, מזונות ילדים וכדומה.

  אם כן, ניתן לראות שסמכויות השיפוט של בית הדין הרבני ושל בית המשפט לענייני משפחה הן זהות, בכל הנוגע לסכסוכים משפחתיים, גירושין, משמורת, חינוך הילדים וכדומה.

  הבדל הסמנטי היחיד בן השניים הוא כי במקרה של תביעה לגירושין, בבית הדין הרבני פותחים תיק ואלו בבית הדין לענייני משפחה מגישים תביעה.

  היכן כדאי לפתוח תיק משפחה?

  בהליך גירושין, הראשון מבני הזוג שמגיש תביעה או פותח תיק, הוא זה שמקבל יתרון יחסי על בן הזוג השני והמקום בו הוגשה התביעה או נפתח התיק, הוא המקום בו יתקיימו הדיונים הקשורים לסכסוך או למחלוקת.

  בישראל קיימת דעה גורפת למדי כי רצוי לנשים להזדרז ולהגיש תביעה בבית הדין לענייני משפחה, ואילו לגברים מומלץ לפתוח תיק בבית הדין הרבני, זאת מאחר ולפי הסברה הרווחת בית הדין הרבני מצדד בגברים, בעוד שבית הדין לענייני משפחה נוטה לצדד בנשים.

  ההמלצה הטובה ביותר שיתן לכם כל עורך דין לענייני משפחה היא פשוט לא להקשיב לכל אותן עצות אחיתופל, מאחר ובמקרים רבים מצדד בית הדין הרבני בעמדת האשה, למשל במקרים של אלימות במשפחה, של בגידה באשה או כשעולה הצורך להכריע בנושא הילדים.

  גם העצה לגברים למהר ולפתוח תיק בבית הדין הרבני היא שגויה, מאחר ודווקא כיום, עם השינויים בחוק חזקת הרך, על פי המלצות ועדת שניט, נוטה בית הדין לענייני משפחה למצוא את נקודת השוויון בין שני ההורים, בכל הנוגע למשמורת על הילדים.

  הצעד החשוב ביותר הוא להיוועץ עם איש מקצוע מומחה ולקבל ממנו המלצות והנחיות כיצד כדאי לפעול במקרה הספציפי שלכם.

  ככלל, רצוי מאד לנסות ולהגיע להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט, באמצעות פשרה, גישור וכיוצ"ב. במידה ותצליחו להגיע להסכמה מסודרת וחתומה על ידי שני הצדדים, תחסכו זמן יקר, כסף רב וגם בית המשפט נוטה לרוב לאשר החלטות שסוכמו על ידי בני הזוג.

  דברים שחשוב לדעת

  זכרו שאם הצד השני הוא זה שהגיש כתב תביעה, עליכם יהיה להגיש כתב הגנה. בבית המשפט לענייני משפחה יעמדו לרשותכם חמישה עשר יום בלבד להכין את כתב ההגנה ולכן חשוב מאד שלא להתמהמה ולו לרגע ולהיעזר באיש מקצוע.

  ההליך המשפטי, בין אם הוא מקיים בבית הדין לענייני משפחה ובין בבית הדין הרבני, כולל דיונים שבודקים תחילה את המחלוקת בין בני הזוג ובנסיון להניע את הזוג להגיע להסכמות ביניהם.

  במעמד זה, יש מקום לכל אחד מבני הזוג להביע את עמדותיו, להגיש תצהיר אישי ואף להיעזר בעדויות תומכות מטעמם, כאשר עורך הדין המייצג את הצד השני יכול לחקור אף הוא את אותם העדים.

  בהמשך, יאסוף בית המשפט את כל העדויות, התצהירים והמסמכים הרלוונטיים התומכים ויפסוק בעניין.

  לסיכום, גירושין הינם תחום מורכב ורגיש, במיוחד אם מעורבים בתהליך גם ילדים ויש לפסוק בעניינם ולטובתם. ההליך כולו כרוך ברגשות רבים שלפעמים משפיעים על שיקול הדעת, ולכן, סיוע של גורם משפטי מקצועי שהוא אובייקטיבי לחלוטין ואינו מונע מרגשות קשים, יכול לעזור לניהול תקין ונגון של התהליך.

  כמו כן, מומלץ שלא להתייעץ עם חברים ומכרים שינסו להשיא עצות לא רלוונטיות ולגרום ליותר נזק מאשר תועלת, גם אם כוונתם טובה.. להתייעצויות קיים עו"ד מומחה הבקיא בהליכים, בדינים, בשינויים בתקנות ובניואנסים נוספים.

  יש לכם שאלה הנוגעת לפתיחת תיק גירושין ? זקוקים לייעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   גירושין נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   הליך הגירושין, בנוסף להיותו טעון ברגשות עזים, כאבים וקשיים כלכליים ואחרים, מלווה גם בסוגיה שאין שנייה לה בעולם, סוגיית המקום בו כדאי לפתוח תיק גירושין. קיומן של שתי מערכות משפט, בי...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   הליך הגירושין, בנוסף להיותו טעון ברגשות עזים, כאבים וקשיים כלכליים ואחרים, מלווה גם בסוגיה שאין שנייה לה בעולם, סוגיית המקום בו כדאי לפתוח תיק גירושין. קיומן של שתי מערכות משפט, בי...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים