מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  ירושה וחובות

  ירושה היא בדרך כלל זכייתם של יורשים בחלקים שונים מעיזבונו של מנוח אשר הלך לעולמו. עם זאת, לעתים רובצים על עיזבונו של המנוח חובות ונשאלת השאלה, האם יורשיו של המנוח חייבים בפירעון חובות אלו? לעתים חובות על העיזבון מתגלים בדרך של צו עיקול בלשכת ההוצאה לפועל או מכתב מטעם עורך דין המייצג נושה.

  זכותו של אדם לקבל ירושה שצוותה לו, אולם לא קיימת חובה לקבל ירושה. קבלת ירושה, גם במקרים שהצוואה מורה על כך במפורש, איננה חובה המוטלת על נהנה מצוואה או ירושה על פי דין. יורש אשר איננו מעוניין בחלקו רשאי להגיש לבית המשפט לענייני משפחה או לרשם לענייני ירושה תצהיר בכתב המעיד על הסתלקותו מהירושה או מהצוואה. הסתלקות מירושה יכולה להתבצע רק לפני שחולק העיזבון.

  זאת ועוד, יורש רשאי להסתלק מחלק מהעיזבון, אך לא מנכסים מסוימים בעיזבון באופן פרטני (ממנה). הסתלקות מירושה היא למעשה פטור עבור היורש מכל אחריות כלפי העיזבון, ומרגע שהסתלקות זו מתקבלת הוא אינו נחשב יורש. פעולה משפטית זו, של הסתלקות מירושה, אינה תלויה באישורו או בהסכמתו של מי אשר לטובתו מסתלקים מהירושה.

  ישנה הבחנה משפטית בין חובות אשר נוצרו לפני שחולק העיזבון ובין חובות אשר נוצרו לאחר החלוקה. חובות אשר נצברו לפני חלוקת העיזבון חלים על העיזבון בלבד ולא על היורשים. חובות אלו נפרעים מנכסי העיזבון גם כאשר אין די בנכסי העיזבון כדי לשלם את כלל החובות.

  חובות לאחר חלוקת העיזבון – מדובר בסוגיה מורכבת יותר. במקרים שחלוקת העיזבון התבצעה על ידי פרסום מודעה כנדרש, אשר הזמינה את הנושים להודיע על חובות הרובצים לטובתם על העיזבון, וחובות אלו נפרעו כדין, היורשים אינם חייבים בחובות העיזבון אשר מתגלים לאחר חלוקתו.

  אם לא פורסמה הודעה כדין, והיורשים לא ידעו על חובות העיזבון, יישא כל אחד מן היורשים בחוב עד שיעור שוויו המלא של העיזבון. במקרים שיורש זכאי לנכס מן העיזבון מכוח צוואה, יורש זה אינו חייב בתשלום חובות מן העיזבון כל אימת שאפשר לפרוע את החובות מנכסים אחרים אשר לא ניתן בנוגע אליהם כל ציווי. אם יחויב יורש זה בחובות העיזבון, יהיה אפשר לחייבו עד שיעור הנכס אשר קיבל בצוואתו של המוריש.

  ירושה בצוואה יכולה להורות על חלוקה לא שוויונית בחובות העיזבון. המוריש רשאי להורות על יורשים מסוימים כפטורים מחובות העיזבון או לחלק את האחריות לחובות על פי רצונו.

  נושים ראשים לדרוש את פירעון חובות העיזבון שלא באופן יחסי לחלוקת העיזבון בין היורשים. לדוגמה, נושה רשאי לדרוש את פירעון חובו מאחד היורשים אשר קיבל נכס גדול מספיק כדי לפרוע חובו. במקרים שנושים לא הודיעו על חובות של העיזבון כלפיהם, למרות פרסום מודעה כדין, יכולים להגיש תביעה בתוך 24 חודשים ולגבות את חלקם באופן יחסי מיורשי העיזבון בהתאם לירושתם.

  יש לכם שאלה בענייני צוואות וירושות? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   https://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   ירושות נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   ירושה היא בדרך כלל זכייתם של יורשים בחלקים שונים מעיזבונו של מנוח אשר הלך לעולמו. עם זאת, לעתים רובצים על עיזבונו של המנוח חובות ונשאלת השאלה, האם יורשיו של המנוח חייבים בפירעון חו...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   ירושה היא בדרך כלל זכייתם של יורשים בחלקים שונים מעיזבונו של מנוח אשר הלך לעולמו. עם זאת, לעתים רובצים על עיזבונו של המנוח חובות ונשאלת השאלה, האם יורשיו של המנוח חייבים בפירעון חו...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים