מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  מזונות זמניים לאישה

  על פי הדין העברי, מוטלת על הבעל חובה לשאת לזון את אשתו כל אימת שבני הזוג נמצאים בברית הנישואין. חובה זו אינה תקפה עוד בעת פוקעת הברית וניתן גטה של האישה. עם זאת, ידוע לכול כי לעתים חולף זמן רב מהיום שהצדדים נפרדים עד היום שהגירושין נכנסים לתוקפם. לפיכך בתי המשפט או בתי הדין פוסקים לטובתה של האישה מזונות זמניים – ממועד פתיחת ההליכים המשפטיים בין בני הזוג עד מתן הגט. מטרתם של המזונות הזמניים היא לשמר את המצב הקיים כדי לאפשר לאישה להמשיך ולנהל את אורח חייה וההליכים המשפטיים ללא מחסור או תלות בבעל משל "עולה אתו ואינה יורדת".

  מזונות זמניים נקבעים על דרך האומדנה. לפיכך בבוא בתי המשפט לפסוק מזונות זמניים הם מנסים להתחקות אחר רמת החיים המשפחתית לפני שנפתחו ההליכים בעניינם של בני הזוג. מיותר לציין כי בחינה זו איננה פשוטה משום שלא תמיד אפשר להמציא ראיות חיצוניות מספיקות המעידות על רמת החיים בפועל. מלבד זה, קביעתם של המזונות הזמניים יכולה להיות הרת גורל מבחינת יכולתם של בני הזוג לנהל את ההליכים הנוגעים לפירוק הקשר ביניהם.

  לדוגמה, אישה אשר לא נפסקו עבורה מזונות זמניים מספקים עלולה להימצא במצב נחות אל מול בעלה. מיותר לציין כי קשיים כלכליים אלו עלולים להביא לכך שהאישה תוותר בזמן הדיונים על זכויות המגיעות לה בגין מחסור ומצוקה. גם גבר אשר יוטלו עליו מזונות זמניים בשיעור גבוה עלול לוותר על זכויותיו בגין נטל המזונות אשר פוגע בו כלכלית. דוגמה נוספת: כאשר אישה מקבלת מזונות מספיקים והיא איננה רוצה לקבל גט הואיל ובקבלת גט פוסקים המזונות לאלתר.

  במילים אחרות, שיעור המזונות הזמניים יכול להיות בר השפעה בנוגע להמשך ההליכים בבית המשפט. לפיכך עורכי דין המתמחים בתחום ממליצים להתכונן לעניין זה בכובד ראש, תוך כדי קבלת ייעוץ משפטי. בקשה למתן מזונות זמניים יכולה להיות מוגשת לבית המשפט לאחר הגשת כתב תביעה וקבלת כתב הגנה. השופט רשאי לקבוע מזונות זמניים לאישה עוד לפני שהתקיים הדיון הראשון בבית המשפט.

  למעשה, המזונות הזמניים נועדו לשמר את עקרון השוויון בין בעלי הדין. יפים לכך דבריו של השופט משה דרורי בפסיקתו: "אם רוצים אנו כי בני-זוג יגיעו לדיון על רכושם או על מזונותיהם או על החזקת הילדים, כאשר מטרת ההליך הוא הפעלת צדק המשפט באופן שוויוני, יש להקפיד על כך כי ייפסקו מזונות זמניים הולמים – לא גבוהים מדי ולא נמוכים מדי. באופן זה יוכלו, הן האישה והן הבעל, לנהל את המשפט המרכזי של חייהם, כאשר ידיהם אינן קשורות מאחור, ולכל אחד יש יכולת קיום כלכלית, כפי שהייתה, פחות או יותר, ערב תחילת הדיונים ביניהם".

  כיצד יש להתכונן לפני דיון על מזונות זמניים?

  כאמור, דמי מזונות זמניים, בהיותם סעד זמני, נפסקים על דרך האומדנה, ולכן יש להציג בפני בית המשפט מסמכים רלוונטיים המצביעים על רמת החיים של הצדדים לפני פרוץ המשבר. המסמכים הרלוונטיים להצגת רמת החיים של הצדדים יכולים להיות חשבונות חשמל, טלפון, דפי בנק, דפי פירוט של כרטיס האשראי וכדומה. ככל שהראיות לגובה רמת החיים שהייתה לצדדים לפני פרוץ הסכסוך רבות יותר, כן יושפע גובה דמי המזונות שעל הבעל לשלם לאישה.

  על כל פנים, כאשר בית המשפט בודק את רמת החיים ואת צורכי האישה הוא מקזז תמיד את שכרה ממקום עבודתה וקובע רק את ההפרש שבין השכר שהיא משתכרת ובין רמת החיים שהורגלה לה . לכן, במקרים של פרוץ סכסוך מומלץ לאסוף או לצלם מסמכים שנמצאים בבית המעידים הן על הוצאות והן על חסכונות.

  יש לכם שאלה בענייני מזונות? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   מאמרים נוספים

   מהן העילות הנפוצות להפחתת מזונות?

   על פי הדין העברי, מוטלת על הבעל חובה לשאת לזון את אשתו כל אימת שבני הזוג נמצאים בברית הנישואין. חובה זו אינה תקפה עוד בעת פוקעת הברית וניתן גטה של האישה. עם זאת, ידוע לכול כי לעתים...
   קרא עוד

   כל מה שצריך לדעת על מזונות אישה

   על פי הדין העברי, מוטלת על הבעל חובה לשאת לזון את אשתו כל אימת שבני הזוג נמצאים בברית הנישואין. חובה זו אינה תקפה עוד בעת פוקעת הברית וניתן גטה של האישה. עם זאת, ידוע לכול כי לעתים...
   קרא עוד

   שלילת מזונות אישה, האמנם?

   על פי הדין העברי, מוטלת על הבעל חובה לשאת לזון את אשתו כל אימת שבני הזוג נמצאים בברית הנישואין. חובה זו אינה תקפה עוד בעת פוקעת הברית וניתן גטה של האישה. עם זאת, ידוע לכול כי לעתים...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים