מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

גירושין ללא הסכמה – תביעת גירושין

במקום שהליכי גירושין נעשים ללא הסכמה הדדית או במקרים שהצדדים אינם מסוגלים לגשר על המחלוקות ביניהם בדרך של הסכם גירושין, יש צורך בהגשת תביעת גירושין לבית הדין הרבני.

לתביעת גירושין המוגשת בבית הדין הרבני אפשר לכרוך נושאים נוספים הקשורים לגירושין, כגון משמורת ילדים, מזונות אישה ורכוש. כריכת רכוש, כריכת משמורת ילדים או כריכת מזונות אישה מקנות לבית הדין הרבני סמכות ייחודית לדון בתביעות האלה, וחוסמות את הצד השני מלהגיש תביעות דומות בבית המשפט לענייני משפחה.

כדי למנוע ניצול לרעה של הכריכה נקבעו שלושה תנאים מצטברים לכריכה:

  1. תביעת הגירושין צריכה להיות כנה – ולא רק מוגשת כדי לקנות את סמכות בית הדין על הכורך לפרט את מלא הנכסים של הצדדים
  2. כריכה כנה – האם התובע כרך לתביעת הגירושין את שאר הנושאים משום שרצה לייעל ולרכז את הדיון בעניינם או רצה אך לחסום את דרכו של הצד השני לערכאה אזרחית לפנות
  3. כריכה כדין – על הכריכה להיות מפורשת ומפורטת.

אם קיבל בית הדין הרבני את תביעת הגירושין ונקבע כי עילות הגירושין הנטענות הוכחו, יחויב בן הזוג המתנגד לגירושין להעניק או לקבל את הגט. בן זוג אשר אינו מוכן להתגרש, למרות קביעה מצד בית הדין הרבני, חשוף לסנקציות שונות המצוינות בחוק.

מהן עילות הגירושין?

עילות גירושין אשר בגינן אפשר להביא לגירושין ללא הסכמה נחלקות לשני סוגים: עילות גירושין אובייקטיביות ועילות גירושין סובייקטיביות.

עילות גירושין אובייקטיביות הן עילות אשר מבוססות על כך שבן הזוג השני סובל ממחלות או ממומים המונעים את קיומם של חיי נישואים תקינים. עילות אלו יכולות להיות עקרות, מום המעורר סלידה מצדו של בן הזוג השני וכדומה. עילות גירושין סובייקטיביות הן עילות הקשורות בהתנהגותו של בן הזוג השני. עם עילות אלו נמנות בגידה, התמכרות לסמים, אלימות וכדומה.

עורכי דין המתמחים בתחום ממליצים לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בטרם מוגשת תביעת גירושין. ראשית, ישנן כמה דרכים להגיש תביעה זו, ושנית ישנה חשיבות רבה לאופן הגשת התביעה ולדרך כריכת התביעות הנלוות. שימוש לא נכון בעילות הגירושין עלול להקשות על בן הזוג המעוניין להתגרש בהליכים המשפטיים.

הגישה הרווחת כי לבעל טוב יותר להתדיין בבית הדין הרבני ואילו לאישה טוב יותר להתדיין בבית המשפט לענייני משפחה שגויה ביסודה. יש לבחון כל מקרה לגופו של עניין ואזי להחליט על מקום השיפוט הטוב ביותר לאותו מקרה.

לסיכום, כאשר מוגשת תביעת גירושין ללא הסכמת הצד השני, רצוי שתהיה התביעה מבוססת על כמה עילות שונות, ולא על עילת גירושין אחת. סתירה בין עילת גירושין בדיונים המשפטיים עלולה לפגוע באמינותו של הצד המבקש להתגרש (לדוגמה, טענה לאין אונות לצד טענת בגידה). מלבד זה, ראיות המוכיחות עילת גירושין צריכות להיות מושגות בדרך חוקית בלבד.

יש לכם שאלה בענייני תביעת גירושין? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

המלצות מלקוחות

המלצה 1

טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

המלצה 2

השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

המלצה 3

ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

המלצה 4

עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

גירושין נוספים

תביעה לשינוי משמורת על ילדים

במקום שהליכי גירושין נעשים ללא הסכמה הדדית או במקרים שהצדדים אינם מסוגלים לגשר על המחלוקות ביניהם בדרך של הסכם גירושין, יש צורך בהגשת תביעת גירושין לבית הדין הרבני. לתביעת גירושין...
קרא עוד
בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים