מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  עורך דין הסכם ממון

  בשנת 1973, נכנס לתוקפו חוק יחסי ממון בין בני זוג. מטרתו של חוק זה היא להסדיר את יחסי הרכוש בין בני זוג במקרים של פטירה או גירושין. חוק זה חל על זוגות נשואים אשר התחתנו מ-1 בינואר 1974. על פי החוק, אם בני הזוג מחליטים להתיר את קשר הנישואין ביניהם, יהיה כל צד זכאי למחצית הרכוש אשר נצבר בזמן החיים המשותפים.

  בנכסים אלו, אפשר לכלול מכוניות, תכניות חיסכון, קרנות פנסיה, בעלות על עסקים ועוד. בני זוג אשר אינם מעוניינים להחיל את הוראות החוק הנ"ל נדרשים להסדיר את חלוקת הרכוש ביניהם בהסכם ממון. הסכם ממון הוא הסכם הצופה את העתיד, והוא ייכנס לתוקף בעת גירושין.

  חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כי הסכמי ממון הם הסכמים במשפחה אשר חייבים להיעשות בכתב ועליהם לקבל תוקף של פסק דין מטעם בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. עם זאת, הסכמי ממון אשר נערכים לפני הנישואין יכולים להיות מאושרים גם על ידי נוטריון. יודגש כי חתימה זו של רשות מוסמכת על הסכם הממון היא תנאי מהותי, ואין מדובר בראיה בלבד.

  במילים אחרות, הסכם ממון אשר לא קיבל תוקף משפטי זה איננו מסמך מחייב אשר ניתן להסתמך עליו. במקרים אלו ינסה בית המשפט לבחון את כוונת הצדדים על בסיס רוח ההסכם, אך אין בסעיפיו כדי ליוות עילה לתביעת רכוש בין בני הזוג. לא זו אף זו, פעמים רבות אי-הבאת ההסכם לאישור הערכאה המשפטית יכול להעיד כי אחד הצדדים לא היה שלם עם ניסוחו כפי שנערך.

  בהסכם ממון, אפשר לקבוע כי רכוש כלשהו, בייחוד רכוש שצד הביא לנישואין, לא יאוזן בעת הגירושין. כן אפשר לקבוע כי בזמן הנישואין יצבור כל צד לעצמו בלבד את הזכויות והרכוש, וגם זכויות אלו לא יאוזנו בעת הגירושין.

  בעת עריכת הסכם ממון, מציגים הצדדים ראיות בנוגע לכל הנכסים והחשבונות אשר ברשותם, ולאחר סילוק החובות הרובצים על נכסים אלו מנוסח הסכם הממון. אי-הצגה של הפרטים או הסתרה של חובות או נכסים יכולות להביא לתקיפת ההסכם בעתיד ולביטולו מחמת עושק והטעיה.

  עו"ד לדיני משפחה ממליצים על עריכת הסכם ממון. ידוע כי הסכמים אלו מונעים פעמים רבות התדיינות מיותרת בערכאות המשפטיות. עם זאת, מיותר לציין כי הסכם ממון הוא הסכם הטומן בחובו השלכות הרות גורל לצדדים, לעתים במרחק שנים מיום עריכתו. לפיכך עריכת הסכם ממון חייבת להיעשות בליווי צמוד של עורך דין מקצועי ומיומן בדיני המשפחה ודיני החוזים, וזאת על מנת לא להיחשף למצבים מסובכים ובהם ענייני ביטול הסכם ממון וכיוצא באלה.

  הסכם ממון עלול ליצור אי-נוחות בין הצדדים, שכן הוא מעין מבחן לאהבתם ולהתחייבותם זה לזה. עם זאת, עורכי דין מומחים בתחום יכולים לערוך עבור הצדדים הסכם ממון מכובד ומאוזן, אשר שני הצדדים יוכלו לראות בו כמייצג אותם ומגן עליהם.

  יתרונות הסכם ממון

  להסכם ממון כמה יתרונות בולטים. ראשית, הסכם זה יכול להיות הוכחה לכך כי בני הזוג נישאים לא מתוך סיבות כלכליות שונות. במקרים שקיים פער כלכלי גדול בין הצדדים, עלול בהחלט להיות חשש כי בן הזוג השני מנסה לבצע "נישואין עסקיים". חתימה על הסכם ממון מניחה למעשה את הקלפים על השולחן, ומוכיחה לצדדים כי אכן הם מעוניינים להינשא ללא קשר לנסיבות כלכליות.

  יתרון מהותי נוסף של הסכמי ממון הוא יכולתם למנוע מצבים של סחיטה מצד אחד מבני הזוג. פעמים רבות כאשר נוצרות מחלוקות קשות בין בני הזוג והצדדים מעוניינים להתגרש מנסה צד אחד להתנות את הגירושין בוויתור על זכויות כלכליות שונות. הסכם ממון מנוסח בקפידה יכול למנוע סחטנות זו ובתוך כך לאפשר את הכנסתו לתוקף גם לפני שניתן הגט הלכה למעשה.

  אם מדובר בנישואין שניים עולה החשיבות של קיום הסכמי ממון. הסכם ממון זה נועד להיות שלדת מגן עבור זכויות הילדים מהנישואין הראשוניים וכן מדובר גם בהגנה על ירושתם בעתיד. בכל מקרה של נישואים שניים רצוי לערוך צוואה מלבד הסכם הממון.

  יש לכם שאלה בענייני הסכם ממון? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   • עורך דין הסכם ממון מומלץ

    כל שיתוף חיים מתוך אהבה חייב להתחיל בחשיבה מעשית על משק הבית המשותף וכל מה שכרוך בו. חיים משותפים מחייבים להיעזר בשירותי עורך דין הסכם ממון, גם אם כבר עברתם לגור יחד או שכבר נישאתם. כל עוד אתם אוהבים ונדיבים זה רעיון מצוין לחשוב על היום שאחרי, בתקווה שלא יגיע, אבל אין ברירה, אתם חייבים להיות מעשיים. הגישה המעשית והרגישה מאפיינת גם את עורכת הדין בתיה אשורי, שטיפלה באין ספור הסכמי ממון מתוך אהבה.

   • למה כדאי יהיה להיעזר בשירותיו של עורך דין הסכם ממון?

    • הרבה לפני שחושבים על פרידה, חושבים על שיתוף ובכלל זה נכסים ופיננסים. במקרה כזה עושים רשימת מצאי ברורה של כל מה שיש לכם ומה שאתם מתכוונים להשיג. זוהי הדרך הטובה ביותר לא רק להשוות את מצבכם הכלכלי, כי אם להבין מהן התכניות של כל אחד מכם לקראת העתיד. כך תוכלו ליישר קו ולהבין גם מי משקיע יותר ואיך השני מתכוון לאזן זאת במאמץ אחר משלו. זוהי זוגיות אמיתית.
    • בימים אלה, כאשר כל כך הרבה זוגות מתחילים פרק ב' או ג', והגילים מתקדמים, ברור שכל אחד מגיע עם מטען משלו ועם הנכסים שצבר או היעדרם. חלק מהזוגיות הוא לדעת כמה מוכן כל אחד לחוסר השוויון ביניכם וכיצד זה אמור להתבטא בזוגיות. זה נכון גם לגבי זכויות פנסיה שחלקן יישאר של בני הזוג הקודמים, וזה נכון גם לגבי רכוש וכספים שאולי תרצו להוריש לילדיכם הלא משותפים דווקא. מה שחשוב הוא הכנות והפתיחות בנושאים אלה.
    • הסכם ממון מטפל לא רק במה שיש אלא גם במה שאין וייצבר בעתיד. שאלו את עצמכם כיצד תחלקו זאת אם מישהו שאין לו כרגע יצליח בעתיד יותר מהשני.
   • להשיג הסכם עם עורך דין הסכם ממון עם ניסיון

    עורכת דין בתיה אשורי מטפלת כבר שנים רבות בעריכת הסכמי ממון. היא יודעת היטב שלא לכל אחד יש אותו דבר ועל כן יש לגשר על כך. זהו השירות שכל עורך דין הסכם ממן נותן ללקוחות שלו ומוסיף על כך גם את התובנות הרגישות שלו בנוגע למצב הפיננסי לאור המצב הרגשי הטעון שיקרה אם תיפרדו.

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   נוטריון נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   בשנת 1973, נכנס לתוקפו חוק יחסי ממון בין בני זוג. מטרתו של חוק זה היא להסדיר את יחסי הרכוש בין בני זוג במקרים של פטירה או גירושין. חוק זה חל על זוגות נשואים אשר התחתנו מ-1 בינואר 1...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   בשנת 1973, נכנס לתוקפו חוק יחסי ממון בין בני זוג. מטרתו של חוק זה היא להסדיר את יחסי הרכוש בין בני זוג במקרים של פטירה או גירושין. חוק זה חל על זוגות נשואים אשר התחתנו מ-1 בינואר 1...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים