מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  בגידה וגירושין

  זוגות רבים פונים להליכי גירושין בעקבות בגידה של אחד מבני הזוג. בגידה היא עילת גירושין אשר גוברת בבית הדין הרבני על התנגדותו של הצד השני לגירושין (במקרה של גירושין ללא הסכמה).

  אף שמדובר בעילת גירושין, בגידה אינה גם עילה לפגיעה בזכויות הרכוש של בן הזוג הבוגד. לאמור, בן הזוג אשר נתפס בבגידה אינו משלם בגין מעשיו באבדן זכויותיו ברכוש המשותף. חוק יחסי ממון בין בני זוג אינו מכיר בכך שבגידה מביאה לענישתו של אדם תוך כדי שלילת זכויותיו ברכוש. בגידה גם אינה פוגעת בזכויות הרכוש של מי מהצדדים, גם כאשר חלה על בני הזוג הלכת השיתוף.

  בתי הדין הרבניים מחויבים לפעול מכוח חוק יחסי ממון ופסיקות בג"ץ, אך עם זאת ישנם מקרים שהדיינים פונים לפירוש שונה של חוק יחסי ממון, וטוענים לאיזון לא שווה של רכוש הצדדים בגין בגידה. פרשנות זו נעוצה בדרך שהדין העברי רואה את מעשה הבגידה.

  ההבדלים בין בתי הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה

  הדין העברי קובע כי בעל אשר תפס את אשתו בבגידה רשאי לנשלה מחלקה ברכוש באופן שהיא מקבלת רק את הנותר מהנדוניה. על פי הדין העברי, הבעל אינו מפסיד דבר אם הוא הצד הבוגד. כאמור, בתי הדין הרבניים כפופים להוראות חוק יחסי ממון ופסיקות בית המשפט העליון, אך המציאות הוכיחה כי לעתים הדבר איננו מתקיים הלכה למעשה. עורכי דין המתמחים בתחום דיני המשפחה ממליצים כי במקרה של בגידה יפנה בן הזוג הנבגד או הבוגד לקבלת ייעוץ משפטי, ובו תיבחן החשיבות של הקדמת הצד האחר במירוץ הסמכויות.

  שלא כבתי הדין הרבניים, בתי המשפט לענייני משפחה אינם מייחסים חשיבות לבגידה בבואם לדון בסוגיות רכוש בין בני הזוג. עם זאת, הפסיקה קבעה כי חובות אשר נוצרו בגין בגידה של אחד מבני הזוג אינם חובות משותפים (חובות אלו חלים רק על הצד אשר יצר אותם).

  תביעות משמורת ילדים, כמו תביעות רכוש, אינן מושפעות ממעשי בגידה. בבוא בית המשפט לבחון את סוגיית המשמורת, עליו לפעול בהתאם לעקרון טובת הילד. לפיכך, גם במקרה של בגידה ההורה המשמורן אינו מאבד את זכויותיו על הילדים, וההורה שאינו משמורן לא נפגע מבחינת הסדרי הראייה. אמנם בתי הדין הרבניים מייחסים חומרה רבה למעשה בגידה מצדה של האישה, אך גם הערכאות הדתיות קובעות את משמורת הילדים בהתאם להמלצות גורמים מקצועיים.

  מבחינת מזונות האישה, הוכחה חד-משמעית של בגידה של האישה יכולה להביא לשלילת מזונותיה של האישה. סוגיות אלו מקבלות יחס שונה בבית המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים. לדוגמה, בתי הדין הרבניים שוללים את זכותה של האישה לכתובה במקרה של בגידה. לפיכך במקרים אלו, קיימת משמעות רבה למירוץ הסמכויות. יודגש כי בגידתה של האישה אינה פוגעת במזונות הילדים.

  יש לכם שאלה בענייני גירושין? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   גירושין נוספים

   ייפוי כוח מתמשך

   זוגות רבים פונים להליכי גירושין בעקבות בגידה של אחד מבני הזוג. בגידה היא עילת גירושין אשר גוברת בבית הדין הרבני על התנגדותו של הצד השני לגירושין (במקרה של גירושין ללא הסכמה). אף שמ...
   קרא עוד

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   זוגות רבים פונים להליכי גירושין בעקבות בגידה של אחד מבני הזוג. בגידה היא עילת גירושין אשר גוברת בבית הדין הרבני על התנגדותו של הצד השני לגירושין (במקרה של גירושין ללא הסכמה). אף שמ...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים