מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  שיקולים בקביעת משמורת ילדים

  במקרים שהורים פונים לדרך של גירושין או פרדה נדרש בית המשפט להכריע בסוגיית המשמורת של הילדים. בבוא בית המשפט לבחון למי מן ההורים תינתן המשמורת על הילדים עומד לנגד עיניו עיקרון טובת הילד. עיקרון זה הוא שיקול מוביל בסוגיית המשמורת, ובמסגרתו מתחקה בית המשפט אחר יכולתם של הצדדים להעניק לילדיהם חינוך וערכים. יכולת זו כוללת הענקת מענה עבור צורכיהם הפיזיים, הנפשיים והחומריים של הילדים.

  במרבית המקרים, המשמורת על הילדים מוענקת לאם, והאב זוכה להסדרי ראייה (בדרך כלל, פעמיים בשבוע וכל סוף שבוע שני). עם זאת, קיימים מקרים שהאב זוכה במשמורת הילדים, ולעתים בית המשפט קובע כי מתקיימים התנאים לקבוע משמורת משותפת של שני ההורים גם יחד. במכלול השיקולים בקביעת המשמורת בתי המשפט מתחשבים קודם כול בגילם של הקטינים. האם תזכה במשמורת הקטינים כאשר הילדים מתחת לגיל שש, מכוח הלכת הגיל הרך. הלכה זו מתיישבת עם פסיקתם של בתי המשפט ועם מחקרים פסיכולוגיים בעניין זה, אשר קבעו כי בגילים אלו הילדים זקוקים יותר לאם.

  עם זאת, בשנים האחרונות השתנתה המגמה, ואנו רואים יותר ויותר פסקי דין המקנים לאב את המשמורת ולאם רק הסדרי ראייה. כיום גם המחוקק מתחיל לאמץ את המגמה, ולשולחן הכנסת הוגשה הצעת חוק המשווה בין האב לאם לעניין המשמורת כך שגם חזקת הגיל הרך תתבטל ומשמורת הילדים תופקד בידי ההורה שנמצא מתאים יותר.

  ברוב המקרים, כאשר מוגשת על ידי אחד ההורים תביעה למשמורת, בית המשפט ממנה את פקידת הסעד במקום מגורי הצדדים ליתן תסקיר והמלצות בידי מי תופקד משמורת הילדים. לעתים, פקידת הסעד ממליצה בתסקיר המוגש לבית המשפט לערוך לצדדים אבחון למסוגלות הורית אשר ייתן אינדיקציה טובה יותר בידי מי להפקיד את המשמורת על הילדים. יודגש כי בעיקרון שני ההורים ממשיכים להיות האפוטרופוסים של הילדים, גם כאשר המשמורת נתונה לאחד ההורים.

  רצון הילדים, האם שיקול?

  גם רצונו של הילד הוא משקל במכלול השיקולים של בית המשפט בבואו להכריע בידי מי מההורים תהיה המשמורת. מובן שלא רצון של ילד קטין בן שמונה כרצון ילד בוגר בן 16.

  שינוי משמורת, האומנם?

  כמו פסקי דין אחרים העוסקים בדיני משפחה (כגון מזונות ילדים), גם פסק דין בענייני משמורת הוא דינמי ונתון לשינויים. תביעות לשינוי משמורת יכולות להיות מוגשות לפתחן של הערכאות המשפטיות, בהתאם לשינויי נסיבות מהותיים. שינויי נסיבות אלו יכולים לנבוע מהסתה של ממש מצד ההורה המשמורן נגד ההורה האחר, טענות כלפי ההורה המשמורן בדבר אי-מתן מענה לצורכי הילדים ועוד.

  להלן, כמה דוגמאות למקרים שבית המשפט העביר את המשמורת מהאם לאב: במקרה אחד קבע בית המשפט כי משמורת הילדים תעבור מן האם אל האב בעקבות אי-שיתוף פעולה עם גורמי הרווחה. במקרה אחר, העביר בית המשפט את המשמורת מהאם לאב עקב הצטרפותה של האם לכת. במקרה נוסף, העביר בית המשפט את המשמורת מהאם לאב בעקבות מעבר של האם לעיר רחוקה בלי לקבל את הסכמתו של האב.

  יש לכם שאלה בענייני משמורת ילדים? זקוקים ליעוץ? פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   מאמרים נוספים

   תביעה לשינוי משמורת על ילדים

   במקרים שהורים פונים לדרך של גירושין או פרדה נדרש בית המשפט להכריע בסוגיית המשמורת של הילדים. בבוא בית המשפט לבחון למי מן ההורים תינתן המשמורת על הילדים עומד לנגד עיניו עיקרון טובת...
   קרא עוד

   הפרדה בין אחים במסגרת תביעת משמורת

   במקרים שהורים פונים לדרך של גירושין או פרדה נדרש בית המשפט להכריע בסוגיית המשמורת של הילדים. בבוא בית המשפט לבחון למי מן ההורים תינתן המשמורת על הילדים עומד לנגד עיניו עיקרון טובת...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים