מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

  מזונות ילדים

  אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר במסגרת הליכי גירושין הינה מזונות הילדים. כאן המקום להזכיר כי בדיני המשפחה, כמו בכל מערכת המשפט הישראלית, אין מקרה הדומה למשנהו וכל מקרה נבחן לגופו. מזונות ילדים הינם למעשה הזכות של הילדים לסיפוק צרכיהם על ידי אביהם. במידה ובני הזוג הגיעו להסכמה בדבר מזונות הילדים במסגרת הסכם גירושין, ייתכן ותביעה נוספת תוגש מאוחר יותר באופן עצמאי על ידי הילדים. כמו כן, סעיפי שיפוי במסגרת הסכם הגירושין אינם יכולים תמיד להועיל לצדדים במקרים אלו.

  על פי הדין העברי, מזונות ילדים יהודיים בישראל הינם חובה המוטלת באופן מוחלט על האב. אבי הילדים אמור לזון את ילדיו עד לגיל 6 וזאת במסגרת חובתו מהדין האישי החל עליו. מזונות הילדים בין גיל 6 ל-15 כוללת גם את השתתפותה של האם. לאחר גיל 15, אשר לפי ההלכה היהודית זהו הגיל בו הילד יכול לפרנס את עצמו, יונח נטל תשלום המזונות על האב והאם בחלקים שווים. בישראל, בה ילדים רבים מצטרפים לצבא ולשירות הלאומי בגיל 18, חובת המזונות אינה פוסקת בדרך כלל אלא עד גיל 21 (השחרור מהצבא או השירות הלאומי). מלבד המזונות ההכרחיים אשר משלם האב, ובמסגרתם הוא מסייע להשגת צרכיהם ההכרחיים של ילדיו, חייבים ההורים גם בתשלום מזונות מדין צדקה. מזונות אלו כוללים את התשלומים השונים עבור צרכים נוספים של הילדים כגון בתי מלון, בגדי מותגים, טיולים, חופשות וכדומה.

  פסק דין מזונות, בדומה לפסקי דין נוספים במסגרת דיני המשפחה, הינו פסק דין אשר ניתן לטעון לשינויו גם בחלוף שנים רבות. לדוגמא, במידה והאב נקלע למשבר כלכלי קשה, שנים לאחר מתן פסק דין בעניין חיובו במזונות ילדיו, רשאי הוא להגיש תביעה להפחתת דמי המזונות בגין שינוי נסיבות מהותי. באותו האופן, ניתן להגיש תביעה להגדלת דמי המזונות בגין צרכים מיוחדים של הילדים או שינויי במצבה הכלכלי של האם.

  במילים אחרות, דמי מזונות הילדים הינה סוגיה מורכבת הקשורה לגורמים רבים כגון הדין החל על ההורים, מצבם הכלכלי של ההורים, צרכיהם של הילדים וכדומה. במקרים בהם סוגיית מזונות עומדת על הפרק (או עניינים מהותיים של הסדרי ראיה), יש לפנות לקבל ייעוץ משפטי מטעם עורכי דין המתמחים בתחום.

  לכללי הברזל בתחום מזונות ילדים לחצו כאן –>

  לייעוץ/שאלה/התלבטות שלכם הנוגעת למזונות – פנו עכשיו באמצעות טופס יצירת הקשר בצד ימין למעלה או בטלפון : 03-5608877, 052-4545555 – ונשמח לעמוד לשירותכם.

  קראו עוד בתחום:

  מזונות זמניים לאישה

  מהם מזונות זמניים לאישה? אימתי פוסק בית המשפט מזונות זמניים עבור האישה וכיצד?

  חישוב מזונות ילדים

  כיצד מבצעים חישוב מזונות ילדים? האם ישנה משמעות ליכולת השתכרותה של האם? מהן הדרכים שבאמצעותן מתחקה בית המשפט אחר יכולת השתכרותו של האב?

  הפחתת מזונות ילדים

  מהי תביעה להפחתת מזונות ילדים? כיצד מגישים תביעה זו? מהו שינוי נסיבות אשר הוא עילה להפחתת מזונות ילדים?

  הגדלת מזונות ילדים

  מהי תביעה להגדלת מזונות ילדים? מתי תתקבל תביעה מסוג זה? כיצד אפשר להוכיח שינוי נסיבות מהותי לצורך הגדלת מזונות הילדים?

  מזונות ילדים מחוץ לנישואין

  האם גבר חייב לזון את ילדיו אשר נולדו מחוץ לנישואין? מהו דין ילד אשר נולד להורים ידועים בציבור? האם יש לשלם מזונות עבור ילד אשר נולד מתוך רומן?

  מזונות ילדים בגירים, האמנם? – עד מתי משלמים מזונות?

  האם יש לשלם מזונות גם עבור ילד מעל גיל 18? מהם מזונות בגירים ואימתי יפסקו דמי מזונות עבור ילדים אלו?

  סירוב לשלם מזונות

  כיצד יש להתמודד עם אב אשר מסרב לשלם מזונות? האם אפשר לגבות את המזונות מהמוסד לביטוח לאומי? האם כדאי לפנות להוצאה לפועל?

  ילד מורד

  האם ילד מורד, אשר מסרב לקיים קשרים עם אביו, מאבד את זכותו לדמי מזונות? אימתי יגדיר בית המשפט ילד "ילד מורד"?

  מהי תביעת אבהות?

  מהי תביעת אבהות? כיצד אפשר לקבוע אבהות? האם בית המשפט רשאי להימנע מלהורות על בדיקת סיווג רקמות?

  מדור ספציפי

  מהו מדור ספציפי? להיכן מוגשת תביעה עבור מדור ספציפי?

  גניבת זרע

  מהי גנבת זרע? האם אפשר להימנע מתשלום מזונות לאחר גנבת זרע?

  תביעת מזונות ילדים לאחר הסכם גירושין

  האם ילדים יכולים לתבוע באופן עצמאי ונפרד מזונות מהוריהם לאחר שכבר נחתם הסכם גירושין?

  כללי הברזל למזונות ילדים

  כללי הברזל לדיני מזונות ילדים – עקרונות לחיוב הורה יהודי במזונות ילדו

  גניבת זרע: משמעויות משפטיות וחובת הוכחה

  מבחינת החוק, אין בכלל משמעות רלוונטית לרצונו של הגבר בהריון האשה עימה קיים יחסי מין. הוא לא יכול לשלוט בהשלכות הביולוגיות שעשויות לנבוע בעקבות אותם היחסים, כפי שאינו יכול לכפות על האשה את הפסקת ההריון

  מזונות ילדים – סקירת פסיקות בבתי המשפט לענייני משפחה

  ניתן להבחין כי רוח חדשה נושבת בין כתלי בית המשפט לענייני משפחה ואמנם טובת הילד עדיין עומדת מעל הכל, אולם יחד עם זאת נלקחים בחשבון שיקולים שונים – אחרים

  חישוב דמי מזונות – מהלכה למעשה

  קיימים כללים בכל הנוגע לדמי מזונות וכיצד לבצע את החישוב שלהם, כשבסופו של תהליך נקבע השיעור שלהם לפי נסיבותיו של כל מקרה לגופו.

  מזונות לגבר – מה אומר הדין הישראלי?

  ניתן לראות מגמת שינוי בפסיקת המזונות לטובת הגבר, אך נדגיש כי פעמים מעטות מאוד בתי המשפט פוסקים מזונות לטובת גבר.

  מזונות אישה – פסיקה ותקדימים

  נתייחס לערב רב של פסקי דין שניתנו בכל הנוגע לזכותה של אישה למזונות, מכוח הדין הדתי – אישי בבתי המשפט בישראל

  מעוניינים ביעוץ מקצועי? הגעתם למקום הנכון

  מלאו פרטים ונחזור בהקדם

   • מזונות ילדים

    משפחות אשר מתפרקות עקב גירושין יהיו תמיד נושא מורכב גם מבלי לעסוק בכל תתי הסעיפים של הפירוק הפיננסי. מזונות ילדים הם הנושא הכי בעייתי בגלל הירידה הצפויה ברמת החיים והחובה לחלוק את ההוצאות שלהם בין שני בתים. יש הרבה דברים שמשתנים בשנים האחרונות בכל הקשור לתשלומים, בעיקר בגלל הרצון לשוויון מגדרי שגורם גם לנשים לשלם מזונות כאלה, ולכן עורכת דין בתיה אשורי תשמח לייעץ לכם על כל השינויים לעומת החוקים שאינם משתנים עדיין.

   • מה צריך לדעת על מזונות ילדים?

    • ראשית, מזונות אלה כשמם כן הם – מיועדים רק לילדים. אין כזה דבר כמו בארצות הברית או מדינות אחרות שבהן משלמים מזונות לגרושות. היוצא מהכלל הוא מזונות שמשלמים עד הגירושין במקרים מסוימים.
    • הכסף מיועד להוצאות הילדים בלבד והוא מחושב לפי חישובים די קבועים של בית המשפט, בהתחשב במעמדם ובאורח חייהם של ההורים לפני ואחרי הגירושים. בכדי לקבוע את גובה המזונות צריך להוכיח את ההכנסות של שני ההורים, אורח חייהם טרם הגירושים, לאיזו רמת חיים התרגלו ומה הם יכולים להרשות לעצמם כיום. בנושא זה יש לא מעט ויכוחים בין הורים שמתקשים להסתגל לרמת חייהם הנוכחית לאחר הגירושים וההתכתשות בבתי המשפט ובבית הדין הרבני נסובה על נושא זה פעמים רבות.
    • מלבד מזונות משלמים גם חלק מהוצאות הדיור, חוגים והוצאות בריאות ואם יש הוצאות מיוחדות שרצוי להגיע להסכמה עליהן ביחד. אחרת, כל הדיונים יתבזבז על זה ובדרך כלל אין כסף מיותר להוציא על התדיינות אין סופית.
    • יש לדעת כי כיום בתי המשפט עושים בדיקה יותר מעמיקה בנוגע למשאבים של שני הצדדים והולכים לקראת האבא לא פעם. זה חלק מרוחות הזמן ויש לקחת זאת החשבון.
   • מזונות ילדים - שומרים על זכויות הילדים

    מזונות ילדים הם חלק מזכויותיהם של ילדים שלא ניתן יהיה לשלול גם בזמן גירושין. עורכת הדין בתיה אשורי מייצגת אתכם כדי לשמור על הזכויות שלכם בתוך הגירושין אבל גם לדאוג לכך שמזונות יתקבלו בסכומים המתאימים לשני הצדדים. הדיונים בנושאים הללו עשויים לעיתים להיות לא נעימים, אך הליווי המקצועי של בתיה אשורי נועד לשמור על התנהלות עניינית ומכובדת ככל האפשר.

   המלצות מלקוחות

   המלצה 1

   טיפול מעולה. נאמנות ומסירות מכל הלב. אכפתיות בקיצור רמה גבוהה ושירות מעולה ומהיר.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pic-profile.png

   המלצה 2

   השירות והזמינות של בתיה הכי טובים שיש!!! הצילה לי את החיים!!! החזירה לי את הילדים לאחר נתק של שנה וחצי !!!תותחית!!! מומלצת בחום ואהבה!!!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/pen.jpg

   המלצה 3

   ההתעקשות של בתיה לעמוד בהסכם ששומר על הילדים שלנו הייתה שווה את כל הדרך. אני לא יכול לתאר עד כמה עזרת לנו למצוא את הדרך לגירושים שלווים מבלי להיגרר לקרבות בבית המשפט. הסדרי המשמורת שהגענו אליהם מבטיחים את קיומה של מערכת יחסים עם הילדים. תודה על כל מה שעשית ועל זה שלא וויתרת על העתיד שלי ושל הילדים שלי!
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/two-boys-sitting-on-bench-wearing-hats-and-long-sleeved-1619706.jpg

   המלצה 4

   עו"ד בתיה אשורי ליוותה את משפחתנו במהלך רכישתה של דירה חדשה. אין לתאר עד כמה הליווי והייעוץ המשפטי עזר בניסוח חוזה אשר שמר על האינטרסים שלנו והביא להשלמת העסקה המשתלמת ביותר בעבורנו.
   http://family-online.co.il/wp-content/uploads/2019/11/contract-3031680_1280.jpg

   מאמרים נוספים

   ידועים בציבור

   אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר במסגרת הליכי גירושין הינה מזונות הילדים. כאן המקום להזכיר כי בדיני המשפחה, כמו בכל מערכת המשפט הישראלית, אין מקרה הדומה למשנהו וכל מקרה נבחן לגופו. מזו...
   קרא עוד

   משמורת

   אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר במסגרת הליכי גירושין הינה מזונות הילדים. כאן המקום להזכיר כי בדיני המשפחה, כמו בכל מערכת המשפט הישראלית, אין מקרה הדומה למשנהו וכל מקרה נבחן לגופו. מזו...
   קרא עוד

   גירושין

   אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר במסגרת הליכי גירושין הינה מזונות הילדים. כאן המקום להזכיר כי בדיני המשפחה, כמו בכל מערכת המשפט הישראלית, אין מקרה הדומה למשנהו וכל מקרה נבחן לגופו. מזו...
   קרא עוד

   עורך דין צוואות וירושות

   אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר במסגרת הליכי גירושין הינה מזונות הילדים. כאן המקום להזכיר כי בדיני המשפחה, כמו בכל מערכת המשפט הישראלית, אין מקרה הדומה למשנהו וכל מקרה נבחן לגופו. מזו...
   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים